SM systém

Metoda SMS  =  Stabilizace a mobilizace páteře


Léčebné a preventivní cvičení


Metoda SMS se vyvíjí už 30 let. Zakladatelem je MUDr. Richard Smíšek. Používají ji stovky terapeutů a cvičitelů v Čechách, na Slovensku a v Německu. Metoda SMS byla prověřena na poli léčby i pravidelného preventivního a kondičního cvičení.


Cvičení SMS probíhá s elastickým lanem. Elastické lano totiž umožňuje rozsáhlý pohyb končetin proti malé, postupně rostoucí síle, která aktivuje stabilizační svalové spirály. Elastické lano můžeme chápat jako prodloužení svalových vláken aktivujících spirálu. Cvičení s elastickým lanem umožňuje svaly posilovat a zároveň protahovat v době, kdy přirozeně relaxují. Tento efekt nám umožňuje posílit i protáhnout všechny důležité svaly během 10 minut. Je vytvořen dobře prakticky zvládnutelný a časově nenáročný program pro všechny, kteří trpí bolestmi páteře nebo chtějí těmto poruchám předejít.

SM-systém je nejúčinnější metoda v boji proti bolesti zad, páteře a hlavy a velkých kloubů.

Spirální stabilizace je možnost léčit nemoci páteře, u kterých dosavadní léčba selhala.

Manuální techniky, které jsou nedílnou součástí metody,  mají za cíl usnadnit nebo umožnit cvičení a urychlit jeho efekt.

Cvičení prováděná pod vedením certifikovaného lektora nenásilně působí na celé tělo, zlepšuje fyzickou kondici a mobilitu. Metoda je vhodná pro snižování nadváhy, pro diabetiky a pro redukci hmotnosti všeobecně.

  •          při bolesti páteře v bederní, hrudní a krční oblasti
  •          výhřez plotének
  •          skolióza
  •          regenerace a kondiční trénink
  •          zpevnění břišních svalů a svalů pánevního dna po porodu
  •          cvičení vhodné pro seniory i těhotné