Dornova metoda

Co je Dornova metoda

Dornova metoda je pojmenována po autorovi (Dieter Dorn), který ji před čtyřiceti lety začal vyučovat v Německu. Díky velmi dobrým výsledkům se Dornova metoda rozšířila po celém světě a každý dobrý fyzioterapeut tuto metodu ovládá. Základním principem Dornovy metody je šetrné navrácení kloubů a špatně usazených obratlů do původní (ideální) pozice. Provádí se to pomocí tlaku palce či dlaně za pohybu pacienta, díky kterému se zabezpečí zdravé a bezpečné uložení do původního stavu.

Hlavní účinky DM

Dornova metoda pracuje hlavně s kosterní (fyzickou) konstrukcí, ale zároveň také ovlivňuje i psychické procesy. Odblokováním daného místa může dojít k správnému prokrvení aregeneraci, díky tomu může pak energie volně proudit, kde předtím nemohla. Při Dornově terapii se pracuje "zdola na horu", kdy se nejprve diagnostikuje a následně napravuje délka končetin, vybočení pánve, vybočení obratle a usazení horních končetin.

Breussova masáž

Na závěr terapie je regenerační a energetická Breussova masáž, která hlavně působí na výživu meziobratlových plotének. Tato masáž je vhodná a účinná, hlavně v době velkých bolestech v oblasti páteře.