O mně

Jmenuji se Zuzana Divišová. Od 10 let jsem trávila veškerý volný čas u vody. Mým sportem se stala rychlostní kanoistika, tu jsem dělala vrcholově a dosáhla jsem až na finálová umístění na MS. Dodnes se tomuto sportu věnuji.
 
Mám mnohaletou praxi v posilování – díky vrcholovém sportu. Vzhledem k tomu, že mám čtyři děti (po kterých jsem se vždy snažila vrátit se ke sportu co nejdříve) disponuji také zkušenostmi při cvičení v těhotenství a po porodu.

Mé zkušenosti se mi hodily při studiu „Osobního trenéra a instruktora Fitness“. Při práci osobního trenéra jsem se setkávala stále častěji s klienty, kteří chtěli řešit problémy s páteří a velkými klouby. To mě dovedlo k Dornově metodě Plus, která se významně doplňuje s metodou SM systému MUDr. Smíška, kde po naučení základních cviků si může cvičit každý sám a tím uskuteční zásadní krok - uchopí své zdraví do svých rukou. Součástí metody SMS jsou manuální terapie, které pomáhají k rychlejšímu uzdravování postižených partií. Vše jsem doplnila zájmem o reflexní terapii, která umí diagnostikovat oslabená místa v těle a pomáhá vyladit celý organizmus.

V průběhu let jsem si rozšířila působení v posilovně o instruktora Flowinu, kde se cvičí na deskách s aktivním středem těla. Protože mám ráda přírodu a pohyb v lese, přidala jsem ještě instruktora Nordic Walkingu.

Vzhledem k provázanosti těla i mysli upřednostňuji komplexní přístup ke klientovi.  

Jaký smysl má masírovat šíjové svaly, přijde-li klient s potížemi v šíjové oblasti? Již dávno moudří lékaři pravili, že pouze idiot se zabývá pouze tím místem, které bolí. Jaký smysl má rovnat komín, když celý barák je nakřivo? Je nutné se v postupných krocích zabývat celým pohybovým aparátem. Kosterním systémem - Dornova metoda Plus, svalovým aparátem - cílené posílení ochablých svalů a aktivním snižováním napětí ve svalech přetížených a zkrácených - metoda SMS MUDr. Smíška. V neposlední řadě je nutné začít budovat nové pohybové vzorce v aktivním pohybu – posilování se správnými zásadami pohybu.

Certifikace:


Instruktor Fitness a osobní trenér
Fitness Institut Tonus, Praha – PaeDr. Petr Tlapák, Csc.

Instruktor Flowin Core
Face Czech Academy, Praha 5

Instruktor Nordic walking
Face Czech Academy, Praha 5

Dornova metoda Plus a Breussova masáž
Zuzana Prouzová a Jozef Púry, Praha 

SM systém MUDr. Smíšek – cvičení + manuální terapie
Školící centrum Praha

Reflexní terapie
Beáta a Július Pataky, Praha 

Rekondiční a sportovní masér
REKVALIFIKAČNÍ A VZDĚLÁVACÍ CENTRUM PRAHA, MGR s.r.o.., Mgr. Jiří Bartošík

Nordic Walking - Terapie chůzí s holemi
REKVALIFIKAČNÍ A VZDĚLÁVACÍ CENTRUM PRAHA, MGR s.r.o.., Mgr. Jiří Bartošík

Spoušťové body - Trigger Points
REKVALIFIKAČNÍ A VZDĚLÁVACÍ CENTRUM PRAHA, MGR s.r.o.., Mgr. Jiří Bartošík